You are here: Lunch Participants

Fall 2018 Breaking Bread Participants
First Name Last name Ticket Type School/Department
Shermin Modarres Alumni CAS
Matthew Evans Alumni Kogod
Jenna Glickman Alumni SIS
Pam Deese Alumni AU Board of Trustees
Helbert Lopez Alumni WCL
Jong Eun Lee Alumni SPA | SIS
Jesus Sanchez Alumni SPA
Jack Cassell Alumni AU Board of Trustees
Amanda Dowd Faculty AUx - Instructor/Advisor
Babak Hafezi Faculty Kogod
Leslie Knibb Faculty CAS
Steven Crudele Faculty CAS
Hoching Jiang Faculty CAS
Jolynn Gardner Faculty CAS
Shawn Bates Faculty SIS
Karen Knee Faculty CAS
Amin Mohseni Faculty CAS
Celine-Marie Pascale Faculty CAS
Chelsea Horne Faculty CAS
Gwanhoo Lee Faculty Kogod
Robert Shand Faculty SOE
Michael Mowchan Faculty Kogod
Zehra Peynircioglu Faculty CAS
Maria Gomez Faculty CAS
John Douglasd Faculty SOC
Sara Grayson Faculty CAS
Mitali Dave Faculty IAP
Elizabeth Peters Faculty SPA
Michael Robinson Faculty CAS
Saida Zardi Faculty Math& Stats
Cyndee Finkel Faculty CAS
Braxton Boren Faculty CAS
Steven Shapiro Faculty WCL
John P. Nolan Faculty Math& Stats
Mark Ma Faculty Kogod
Ralph Sonenshine Faculty CAS
Alan Ford Faculty CAS
Nicole Cox Faculty CAS
Teresa Larkin Faculty CAS
Adele Doperalski Faculty CAS
Michael Alonzo Faculty CAS
Janice Iwama Faculty SPA
Ophira Bansal Staff AU Central
Samuel Roditti Staff Athletics
Mark Schaefer Staff Campus Life
Vanessa Anthony Staff WCL JD Admissions
Lindsey Brown Staff SIS
Nancy Sturm Staff SOC
Michele Mazzocchetti Staff CAS Dean's Office
Maya Vizvary Staff Health Promotion Center
Sergio Teran Staff AU Central
Justin Williams Staff SPA Student Services
Danette Burgess Staff Financial Aid
Christopher Silva Staff Housing & Residence Life
Ebonie Smith Staff Student Activities
Peter Starr Staff CAS
Kendra Brown Staff WCL
Jessica Gregory Staff Kogod
Prita Patel Staff Office of the Provost
Justin Bernstine Staff School of Communication
Emily Butler Staff Housing and Residence Life
Amanda Kleinman Staff ASAC
Jocelyn Hill Staff Athletics and Recreation
Tanar Wright-Sackey Staff AUPD
Leila Hernandez Staff SOC Graduate Admissions
MaryAnn Jackson Staff Residence Life
Lucy Goss Staff WCL Office of Student Affairs
Edith Laurencin Staff SPA Budget
Nicole Cannizzaro Staff Academic Support and Access Center
Rima Sifri Staff University Police
Tara Flakker Staff SOC Advising
Sharena Payne Staff Career Center
Todd Freedman Staff SIS/Gad Student
Robert Sherman Staff Athletics
Melanie Werner Staff SOC
Aila Trasi Staff SIS
George Marshall Staff CAS Marketing and Communications
John Charles Staff Career Center
Huiyang Hu Staff Kogod
Anna Litman Staff Career Center
Amber McClay Staff Office of Development and Alumni
Grace Lohmeier Staff CAS
James Helms Staff Government
Tia Milledge Staff SOC
Diana Dau David Staff SIS
William Norton Staff UCM
Laura Ragusa Staff SOC
Barbara dos Santos Staff SPA
Karissa Dysart Staff Office of Sponsored Programs
Breanna Troutman Staff OFT
Jake Farris Staff SIS
Chris Nasti Staff RecFit
Marisa Rivero Staff SIS
Mike Vena Staff Public Safety
Ansley Vickers Staff SIS
Emily Janson Staff Athletics and Recreation
Rafael Murphy Staff University Budget Office
Zihan Zhang Staff Kogod
Kimberly T Staff SPA Key Executive Leadership Programs
Adam Fishbein Staff SPA
Hunter Martin Staff SIS | SOC
Joseph Cianciaruso Staff SPA
Kristy Peng Staff SIS
Pamela Roberts Staff Development and Alumni Relations
Alexa Barnes Staff SPA
Filemon Palero Staff OIT
Aimee Seligstein Staff SIS
Haben Ghebremeschel Staff Controller's Office
Jamie McCrary Staff Kogod - marketing & communications
Ali Yares Staff Kogod
Anny S. Pena Staff SIS
Pritma "Mickey" Irizarry Staff Health Promotion
Adam Segal Staff SOC
Roger Volkema Staff Counseling Center
Zakia Charfi Staff Child Development Center
Carla Galfano Staff CAS
Meredith Vaughn Staff Residence Life
Page Hogan Staff SIS
Eli Hernandez Staff CAS
George Marshall Staff CAS Marketing and Communications
Andrew Huff Staff President Office
Savanna Strott Staff SOC
José J Sáenz Crespo Staff SPA
Jenny Koll Staff SIS Graduate Advising
Anna-Maria Vincent Staff Planning & Project Management
Haruna Nishioka Staff SIS
Kyle Whitaker Staff First-Year Advising
Jason Grimes Staff OFT
Jessica Kling Staff SIS International Programs
Laura Cutler Staff Center for Israel Studies
melissa cooling Staff SIS
Aarti Reddy Staff CAS
Elizabeth Neville Staff Office of Development & Alumni
Elizabeth Wahlenmayer Staff SIS
Marley Crutcher Staff SIS
Christine Gettings Staff SIS Office of International Programs
Daniel DeHollander Staff Residence Life
Lydia Chung Staff SPA
Raquel Lara Staff CAS
Saagar Gupta Staff CCES
Brooke Sandoval Staff WCL Office of Admissions
Vasiliki Topping Staff SPA
Sean Graham Staff Athletics
Katie MacKaye Staff HR
James Kwon Staff SIS
Alyssa Best Staff Career Center
Paula McGee Staff Facilities Management
Rachel Srinath Staff SOC
Alexander Cox Staff SIS
Rachel Sawyer Staff SIS
jerri Husch Staff Sociology
Amy Morrill-Bijeau Staff SPEX
Emily Heard Staff CAS
Neil Edwards Staff SIS
Samira Omarshah Staff SIS
Patrick Thaddeus Jackson Staff Residence Life
Julian Escarraga Staff Government
Alexander Naula Staff OFT
Rciahrd Duncan Staff Provost
Jon Miller Staff Academic Support and Access Center
James Choi Staff SIS
Charlene Ploetz Staff Department of Public Adm. and Policy
Ines Luengo de Krom Staff SOE
LaShana Calloway Staff Office of Sponsored Programs
Emily Artalejo Staff Kogod
Michelle Espinosa Staff Office of Dean of Students
Miguel Wilson Staff Kogod
Jonah Kaufman-Cohen 1st Year Undergrad CAS
Elena Gartner 1st Year Undergrad WCL
Emily-Claire Nemmers 2nd Year Undergrad Kogod
Hikari Ono 3rd Year Undergrad Kogod | Other
Tyler Sanders 3rd Year Undergrad Kogod | SPA
Ted Chaffman 3rd Year Undergrad SIS
Fatima Tariq 4th Year Undergrad CAS | SIS
Katherine Lawlor 4th Year Undergrad CAS
Emily Langlois 4th Year Undergrad Kogod | SOC
Didace Kamana Grad Student CAS
Tahmina Afroz Grad Student SPA
Pawan Haulkory Grad Student CAS
Elizabeth Raterman Grad Student WCL
Siyu Wu Grad Student Kogod
Kendaal Strailey Grad Student SIS
Natalie Chwalisz Grad Student SPA
Emily Phipps Grad Student Kogod
Tamir Harper Grad Student SOE
Adrienne Castellon Grad Student SPA
Caroline Wikerson Grad Student SPA
Caroline Nickerson Grad Student SPA
Spring 2018 Breaking Bread Participants
First Name Last name Ticket Type School/Department
Deborah Norris Alumni CAS
Rebecca Wilner Alumni CAS
Stuart Leven Alumni CAS
Markus McEaddy Alumni Kogod
Mary Margaret Herman Alumni SIS
Shelby Allinder Alumni SIS
John David Clark Alumni SIS
Abrar Rageh Alumni SIS
Jessica Kling Alumni SIS | SOE
Susan Tusing Alumni SOC
Pamela Deese Alumni SPA
David Bierwirth Alumni SPA
Jordan Barth Alumni SPA
Fred Miller Alumni SPA
Elissa Hackerson Alumni SPA
Jong Eun Lee Alumni SPA | SIS
Roger Volkema Faculty Emeriti Kogod
Patricia Wand Faculty Emeriti Library
Andrea Brenner Faculty AUx
Asia Ferrin Faculty CAS
Jonathan Baumgarten Faculty CAS
Claire Williams Faculty CAS
Christopher Tudge Faculty CAS
Maria Gomez Faculty CAS
Jody Gan Faculty CAS
Valentina Aquila Faculty CAS
Anita Sherman Faculty CAS
Lisa Leff Faculty CAS
Luis Cerezo Faculty CAS
Silvina Guidoni Faculty CAS
Jennifer Axe Faculty CAS
Braxton Boren Faculty CAS
Edward Helfers Faculty CAS
Lauren Strauss Faculty CAS
Barbara Bernstein Faculty CAS
Evan Kraft Faculty CAS
Mike Alonzo Faculty CAS
Karl Kippola Faculty CAS
Thomas (Tommy) White Faculty Kogod
Stacy Merida Faculty Kogod
Brett Anitra Gilbert Faculty Kogod
Meredith Burnett Faculty Kogod
Parthiban David Faculty Kogod
Ben Wright Faculty Kogod
Stacey Marien Faculty Library
Chris Lewis Faculty Library
Olivia Ivey Faculty Library
Stephanie Fischer Faculty SIS
Naomi Moland Faculty SIS
Arthur Swift Faculty SOC
Scott Talan Faculty SOC
Larry Engel Faculty SOC
Terry Bryant Faculty SOC
John Douglass Faculty SOC
Joseph Graf Faculty SOC
Emily Peterson Faculty SOE
Lucy Gettman Faculty SPA
Jeffrey Sosland Faculty SPExS
Aristotle Evia Faculty WCL
Juliann Winn Staff ASAC
Katie Major-Tucker Staff AU Central
Amanda Dowd Staff AUx
Bridget Cooney Staff Business Practice Improvement
Alex Naula Staff Business Practice Improvement
Jessica Siegel Weaver Staff Business Practice Improvement
Charley Fogel Staff Career Center
Alyssa Best Staff Career Center
Gihan Fernando Staff Career Center
Gamze Zeytinci Staff CAS
Valerie Rauenzahn Staff CAS
Laura Nitzberg Staff CAS Advising
Deominic Napoleon Staff Controller's Office
Haben Ghebremes Staff Controller's Office, GCA
David Rose Staff CTRL
Janet Nagler Staff Department of Public Administration & Policy</= td>
Danielle Altenburg Staff Development and Alumni Relations
Javier Rodriguez Staff Development and Alumni Relations
Pamela Roberts Staff Development and Alumni Relations
Paul Miller Staff Facilities Management
Stephen Miles Staff Facilities Management - Materials Specialist
Lura Graham Staff Faculty Senate
Delice Tavernier Staff Financial Aid
James Helms Staff Government
Coral Cruey Staff Grants and Contracts Accounting
Christine Chong Staff Housing & Residence Life
Jennifer Knowles Staff Kay Spiritual Life Center
Shenandoah Sowash Staff Kogod Center for Business Communication
Raina Gandhi Staff Kogod Center for Career Development
Andrea Carpenter Staff Kogod Center for Career Development
James Trice Staff Library
Linda Golden Staff Library
Kathryn Ray Staff Library
Xiuping Yang Staff Library
Fariha Quasem Staff Office of Campus Life
Jennifer Johnson Staff Office of Campus Life
Rob Hradsky Staff Office of Campus Life
Raheem Dawodu Staff Office of Campus Life
Abby Wolfe Staff OCL - Wellness Center
Maya Vizvary Staff OCL - Wellness Center
Karin Edwards Staff Office of Dean of Students
Andrew Huff Staff Office of Finance & Treasurer
Katie Mackaye Staff Office of Human Resources
Shelly D'Amico Staff Office of Human Resources
Trent Henning Staff Office of Human Resources
Kamalika Sandell Staff Office of Information Technology
Lori Felton Staff Office of Merit Awards
Alison Kaufmann Staff Office of Sponsored Programs
Hannah Debelius Staff Office of Sustainability
Karin Edwards Staff Office of the Dean of Students
Michael MacEwen Staff Office of Vice Provost for Undergraduate Studies</= td>
Jimmy Ellis Staff Office of Vice Provost for Undergraduate Studies</= td>
Keesha Ceran Staff One Card & Dining Services
Kadee Ruble Staff One Card & Dining Services
Tarek Mahfouz Staff Payroll
Shannon Spriggs Staff Public Safety
Chantelle Smith Staff Public Safety
Tanar WrightSackey Staff Public Safety
Chelsey Rawles Staff Public Safety
Chris Nasti Nasti Staff Recreational Sports and Fitness
Alicia Fodera Staff Recreational Sports and Fitness
Lindsey Brown Staff SIS
Julie Wickham Staff SIS
Alexander Cox Staff SIS
David Fletcher Staff SIS
Lauren Wagoner Staff SIS
Amy Marrion Staff SIS - Office of International Programs
Christine Gettings Staff SIS - Office of International Programs
Page Hogan Staff SIS - Pre-College Programs
Trevonne Homer Staff SOC
Justin Bernstine Staff SOC
Jean McGee Staff SOC
Laura Murray Staff SOC
Leila Hernandez Staff SOC
George Marshall Staff SOC - Communications & Marketing
Kristin Griswold Staff SOC - Development & Alumni Relations
Katerina Kulagina Staff SOC - Graduate Academic Services
Sumaira Akber Staff SOC - Undergraduate Advising
Samara Chamble Staff SPExS
Rafael Murphy Staff University Budget Office
Bill Brown Staff University Budget Office
Mark Schaefer Staff University Chaplain/Kay Spiritual Life Center
Kelly Alexander Staff University Communications & Marketing
Camille Lepre Staff University Communications & Marketing
Kevin Barrett Staff University Police
Stephanie Truex Staff WAMU - Membership Services
Kendra Brown Staff Washington College of Law
Meghan Walter Staff WCL Graduate Admissions
Vanessa Anthony Staff WCL JD Admissions
Kelsey Sternberg Staff WCL JD Admissions
Lauren Monahan 1st year undergraduate SIS
Haruna Nishioka 1st year undergraduate SIS
Skylar Coleman 2nd year undergraduate SIS
Katherine Prentice 2nd year undergraduate SIS
Taylor Berlin 2nd year undergraduate SIS
Trenton Marsolek 2nd year undergraduate SIS
Leo Ho 3rd year undergraduate SOC
Ethan Ragins 3rd year undergraduate SPA
Larissa Reed 4th year undergraduate CAS
Nolan Winters 4th year undergraduate SIS
Tamara Young 4th year undergraduate SPA | SOC
Rachel Gill Student unidentified
Leslie Knibb Graduate student CAS
Kaustubh Chahande Graduate student CAS
Kong Cheong Graduate student CAS
Erika Fenstermacher Graduate student CAS
Christopher Kamonjoh Graduate student Kogod
Cherise Woo Graduate student Kogod
Zach Errickson Graduate student Kogod | SIS
Wendy Atieno Graduate student SIS
Jenna Glickman Graduate student SIS
Aila Trasi Graduate student SIS
Brianna Isaacs Graduate student SIS
Iveta Stefancova Graduate student SIS
Swati Malhotra Graduate student SOC
Payge Jennings Graduate student SOE
Samantha Pedreiro Graduate student SPA
Barbara dos Santos Graduate student SPA
Sarah Evans Graduate student SPA
Sophia Nnadi Graduate student WCL
Marissa Ditkowsky Graduate student WCL
Alan Vogelfanger Graduate student WCL
Fall 2017 Breaking Bread Participants
First Name Last name Ticket Type School/Department
Jeff Sosland Faculty SPExS
David Jaffe Staff WCL
Tanar Wright-Sackey Staff Public Safety
Haleigh Diaz 1st year undergraduate CAS
Lama Mosallem 4th year undergraduate SOC
Kiho Kim Faculty Environmental Science
Jeff Hakim Faculty Math & Stats
Michelle Strange Staff Center for Diversity & Inclusion
Zehra Peynircioglu Faculty Psychology
Pamela Roberts Staff Development & Alumni Relations
Shan Jiang Graduate student SPA
Mariah Espada 2nd year undergraduate SOC
Adrian Sanchez Staff Staff Council / Career Center
Lacey Wootton Faculty Literature / Writing Studies Program
Ha Le Graduate student SIS
Mina Kato Graduate Student SPA
Mary Jane Builes 1st year undergraduate SIS
Olga Castrellon 1st year undergraduate SOE (Education)
Laura Lee Staff Controller's Office
Robert Brudin Staff OIT
Vibeke Svensson Staff Office of Sponsored Programs
Keisha Bailey Staff Human Resources
Emily Bello-Pardo Graduate student SPA
Karl Kippola Faculty Performing Arts
Travis Lawson Staff AU Central
Trina Ulrich Faculty Health Studies
Ines Luengo de Krom Staff Center for Latin American & Latino Studies
Javian Biswas 1st year undergraduate SIS
Maria Fernanda Miranda Munoz Graduate student WCL
Christine Dulaney Faculty University Library
Jennifer Hart Alumni SIS
Mickelle Rodriguez Staff Kogod Global Learning Programs
Maria Figueroa-Armijos Faculty Management
Richard Duncan Staff Undergraduate Education (VPUG)
Jessica Kling Staff SIS - Office of International Programs
Kade Freeman Staff Payroll
Asia Ferrin Faculty Philosophy and Religion
Suzi Berkey Staff Recreational Sports & Fitness
Maya Vizvary Staff Wellness Center
Almasi Sabir Staff Energy Management
Rebecca Chevat 4th year undergraduate CAS
Elif Basaran 4th year undergraduate Kogod
Terry Bryant Faculty School of Communication
Rakeia Martin Staff Financial Aid
Gorky Cruz Staff World Languages & Cultures
Stephanie Fischer Faculty SIS, Social Enterprise, Experiential Learning
MaryAnn Jackson Staff Housing & Dining Programs
Mike Vena Staff Public Safety (Police)
Victoria Vena 1st year undergraduate SPA
LaEbony Livingston Graduate student SPA
Jeff Adler Faculty Math/Stats
Siri Terjesen Faculty Kogod
Tanar Wright-Sackey Staff Public Safety
Nathan Master 1st year undergraduate Kogod
Hezun Li Graduate Student Visiting Doctoral Student
Robin Salomon Staff Career Center
Anton Fedyashin Faculty History
Sarah Evans Graduate student SPA
Sara Grayson Faculty World Language Culture
Nay Nway Graduate student SIS
Kong Cheong Graduate student CAS
Liz Romig Staff Office of Merit Awards
Savannah Miller 2nd year undergraduate SOC
Nika Elder Faculty Art History
Anna Gill Staff AU Scholars Program
Lindsay Tulloss Staff Enrollment
Carolyn Parker Faculty School of Education
Wendy Cunningham Staff Facilities Management
Alex Naula Staff Business Practice Improvement/Provost Office
Charles Leng 1st year undergraduate CAS
Bujana Mulosmani 1st year undergraduate Kogod
Peter Starr Faculty CAS
Meredith Fender Staff Game Lab/SOC
Justin Bernstine Staff SOC
Maisha Maliha Hoque 3rd year undergraduate SIS
Rachel Borchardt Faculty University Library
Benjamin Zenker Staff Athletics and Recreation
Christopher Wood Staff Housing & Residence Life
Mehmed Feyzi Aktas 3rd year undergraduate CAS
Kathryn Ray Staff University Library
Mykyta Trofymenko Faculty WCL PIJIP
Ryan Moore Faculty Government
Teague Moore Staff Athletics/Wrestling
Jessica Halvorsen Staff Finance
Christopher Kambhu Graduate student SIS
AJ Custard Alumni SPA
Cheryl Olszowka Staff CAS Dean's Office
Shelsea Ramirez Graduate student WCL
Arthur Swift Faculty SOC
Prietta Booker Graduate student WCL
Judith Spector Alumni CAS
Oghene Oyiborhoro Faculty Communications - SPExS
Robert Karch Faculty Health Studies
Michael Mowchan Faculty Accounting
Bailey Graves Staff AU Central
Jessica Gregory Staff Kogod - Building Management
Marilyn Shields Staff University Budget Office
Anthony Williams Staff Facilities Management
Camile Jimenez Staff National Immigrant Women's Advocacy Project
Nathalie Chun Cheok Kay 4th year undergraduate SIS
Marie Fritz Faculty SPExS
Gillie Haynes Faculty Communications
Sharena Payne Staff International Student & Scholar Services
Keesha Ceran Staff One Card Operations
Miguel Wilson 1st year undergraduate Kogod
Jeffrey Middents Faculty Literature
Krystle Higgins Staff Athletics
Kathryn Buckler 4th year undergraduate SPA
Rebecca DeSantis Staff ASAC
Greg Bailey Staff Kogod
Fei Wang Graduate student SPA
Conchita Sarnoff Faculty SIS
Ethan Ragins 2nd year undergraduate SPA
Swati Malhotra Graduate student SOC
Emily Butler Staff Housing & Dining Programs
Myle Luong Staff Office of Information Technology
Nathaniel Edenfield 4th year undergraduate CAS
Sarah Irvine-Belson Faculty SOE
David Rose Staff CTRL
Michele Mikkelsen Staff University Library
Delice Tavernier Staff Financial Aid Office
Larry Thomas Staff Frederick Douglas Distinguished Scholars Program
Jade Richards Student SPA
Bianca Flores Student Kogod
Luis Ballester 3rd year undergraduate SPA
Karen Knee Faculty Environmental Science
Dominique Bortruex Staff University Library
Lydia Schindler Staff SOC
Roberta Rubenstein Faculty Literature
Cecilia Simon Faculty SOC
Andrew Rens Faculty SOC
Hafid Pradipta Graduate student Kogod
Darrell Francis Staff Office of Development and Alumni Relations
Douglas Fairley Staff FM CRDM
Tommy White Faculty Kogod- MGMT
Coral Cruey Staff Grants and Contracts Accounting
Shadi Nasabzadeh 2nd year undergraduate SIS
James Helms Staff Government
Laura Murray Staff SOC
Pattie Umali Staff SPExS
John Nolan Faculty Math/Stat
Irina Komives Staff CAS Dean's Office
Christina Colasanto Staff Housing & Residence Life
Danette Burgess Staff Financial Aid
Mary Boylan Staff Enrollment/Admissions - Undergrad
Alyssa Best Staff Career Center
Rashel Rabinovich 4th year undergraduate CAS
Zhao Yang Faculty CAS
Monica Morin Staff World Languages and Cultures
James Trice Staff University Library
Maya Brown Faculty CAS-Lit
Michael MacEwen Staff Office of UG Education
Didace Kamana Graduate student CAS
Theodore Chaffman 2nd year undergraduate SIS
Pamela Deese Alumni SPA
Chelsea Wilson Graduate student SIS
Sabrina-Yvette d'Almeida Staff HR
Shane Hickey Staff University Library
George Marshall Staff SOC - Communication and Marketing
Charlie Braun Staff Residence Life
John Simson Faculty Kogod
Jonathan Miller Staff Academic Support & Access Center
Astrid Bonilla Staff Payroll
Francesca Suarez 3rd year undergraduate SIS
Nana Anane 4th year undergraduate SPA
Joel Gershon Faculty SOC
Regina Curran Staff Title IX Office
Rachel Sawyer Staff KSB
Breanna Troutman Staff Office of Finance & Treasurer
Vi Ettle Staff Provost Office
Steven Jennings Staff Athletics
Adam Segal 1st year undergraduate SPA
Weini Li Alumni SIS
Karen Froslid-Jones Staff Office of Institutional Research and Assessment
Sharon Alston Staff Enrollment
Roel Ayala 2nd year undergraduate CAS
Kamalika Sandell Staff OIT
Lauren Lumpkin 4th year undergraduate SOC
Ammarah Rehman 3rd year undergraduate SIS
Shawna Bruell Staff SIS Undergraduate Advising
Barbara Bernstein Faculty Health Studies
Meredith Burnett Faculty Management
Elise Keely Staff AU Honors
Katie MacKaye Staff Human Resources
Yami Payano 4th year undergraduate CAS
Kimberly Trocha Staff SPA - Key Executive Programs
Javaughn Coleman 1st year undergraduate SPA
Maria De Jesus Faculty SIS
Serena Elizondo Staff ASAC
Spring 2017 Breaking Bread Participants
First Name Last name Ticket Type School/Department
Kelly Jo Bahry Staff AU Abroad
Zoe Smith Student 2nd year undergraduate
Adrian Pforzheimer Student Graduate student
Larry Engel Faculty School of Communication
Christopher Tudge Faculty Biology
Scott Talan Faculty Public Communication
Juliann Winn Staff Academic Support and Access Center
Gene Logan Staff AU Central
Briana Wright Staff WCL Admissions
Felicity Borries Student 1st year undergraduate
Lester Asamoah Student Graduate student
Stephen Silvia Faculty School of International Service
Siri Terjesen Faculty Kogod (Management)
Gina Arevalo Staff Human Resources
Elena Woods Student 3rd year undergraduate
Chris Edelson Faculty Government
Prita Patel Staff Office of the Provost
Laura BonDurant Staff School of Communication
Ariane Schaffer Student 4th year undergraduate
Nathan Slusher Staff Career Center
Andrew Huff Staff Office of Finance & Treasurer
Christine Farley Faculty Law
Elizabeth Irlbacher Student 2nd year undergraduate
Juliet Ihediohanma Student 4th year undergraduate
Paula Warrick Staff Career Center
Kevin Barrett Staff Police
Aarti Reddy Student Graduate student
Eric Lau Student 2nd year undergraduate
Olga Cordero-Brana Faculty Math & Stat
Terri McGuire Staff Student Health Center
Raheem Dawodu Staff VP Office of Campus Life
Manaswini Ramkumar Student Graduate student
Jacquelyn Rocco Student 2nd year undergraduate
Laurie Stepanek Faculty Biology
Matteo Becchi Staff Office of Information Technology
Michelle Strange Staff Center for Diversity & Inclusion
Geniro Dingle Student Graduate student
Abigail Puskar Staff Provost Office
Rob Hradsky Staff Dean of Students
Amanda Click Faculty Bender Library
Elena Herfi Student Graduate student
Harriet Heiberg Faculty SPExS
Behzad Jalali Staff Math/Stat
Taris Lemaster Staff Residential Education
Hannah Montgomery Student Graduate student
Naila Rafique Student Graduate student
Robert Sherman Staff Athletics
Philippa Keosheyan Student 1st year undergraduate
Yan Wu Student Graduate student
Khalid Saifullah Student 2nd year undergraduate
Brian Yates Faculty Psychology
Steve Kelly Staff Office of Information Technology
Marianne Norman Staff School of International Service
Kelly Joyner Faculty Literature/Writing Studies
Jordan Barth Student Graduate student
Fernando Gracia Student Graduate student
Gwendolyn Nahnsen Student 2nd year undergraduate
H. Kent Baker Faculty Finance and Real Estate
Matthew Sacco Staff SIS- Office of Int'l Programs
Laura Nitzberg Staff Critical Race, Gender and Culture Studies
Fernanda Rosa Student Graduate student
Eugenia Ilatovskaia Student 4th year undergraduate
Stef Woods Faculty American Studies
Michael R Burgtorf Staff CAS - Literature
Lovesha Woods Student 1st year undergraduate
Luisa Mora Student 3rd year undergraduate
Glenn Burney Staff Controller's Office
Ernesto Castaneda Faculty Sociology
Asantewa Boakyewa Staff CAS Dean's Office
Hannah Debelius Staff Office of Sustainability
Yazmin Padilla Student 2nd year undergraduate
Laurel Gupton Student 2nd year undergraduate
Jeffrey Hakim Faculty Math/Stat
Camille Lepre Staff UCM
Noah Levy Student 2nd year undergraduate
Folashade Oladipo Student Graduate student
Kelly Lam Student 4th year undergraduate
Jody Gan Faculty Health Studies
Meredith Vaughn Staff Housing and Dining Programs
Kelechi Ezealaji Student 2nd year undergraduate
Nick Kuhn Alum Alumni Board
Nana An Staff Office of Finance & Treasurer
Valerie Rauenzahn Staff College of Arts and Sciences Advising
Lura Graham Staff Faculty Senate
Alex Nuala Staff Provost Office/Business Practice Improvement
Jonathan Banasihan Student 3rd year undergraduate
Cheryl Holcomb-McCoy Faculty School of Education
Christine Gettings Staff Center for Community Engagement and Service
Alicia Marsh Staff AU Central
Xuefei Wu Student Graduate student
Meghan Walter Staff JD Admissions- WCL
Meng Wang Staff Library
Dominick Mortarotti Student 3rd year undergraduate
John Douglass Faculty School of Communication
Chris Nasti Staff Athletics & Recreation
Andrea Guevara Student Graduate student
Josh Ledyard Student 2nd year undergraduate
Maria Gomez Faculty Psychology
Roger Volkema Faculty Emeriti Management
Andie Rowe Staff HR/Wellness & Work Life
Hannah Randolph Student Graduate student
Koffi Yao-Kouame Student Graduate student
John Waterman Student Graduate student
Casey Gugoff Staff Audio Visual (University Library)
Abby Wolfe Staff OCL - Wellness Center
Amanda Harrison Staff OCL-ASAC
Erica Basu Student Graduate student
Iveta Stefancova Student Graduate student
David Snyder Faculty WCL
Shari Pattillo Staff ASAC
Barbara dos Santos Student Graduate student
Antoaneta Tileva Student Graduate student
Emmanuel Awohouedji Student Graduate student
Stacey Marien Faculty Library
Jackie Fishman Faculty Communications
Katie Major-Tucker Staff AU Central
Emily Smith Student 2nd year undergraduate
Jonah Wolff Student 4th year undergraduate
Leila Hernandez Staff School of Communication
Nanci Gius Staff WAMU
Kristy Peng Student 1st year undergraduate
Thomas Florczak Student 4th year undergraduate
Pritma (Mickey) Irizarry Staff Wellness Center
Jesse Winter Student Graduate student
Jacquelynn Leyvas Student Graduate student
Alexander O'Donnell Student 4th year undergraduate
Andrew Rogan Student 2nd year undergraduate
Julia Beyer Staff Career Center
Aleka Kapatou Faculty Mathematics and Statistics
Michelle Simon Staff AU Honors, Provost
Michele Mikkelsen Staff University Library
Leslie Moorman Student Graduate student
Mae McCauley Student 1st year undergraduate
Terra Gargano Faculty School of International Service
Nancy Barker Staff Career Center
Jocelyn Hill Staff Athletics and Recreation
Rita Zanin Student 2nd year undergraduate
Tarek Mahfouz Staff Payroll
Wim Taylor Staff Kogod School of Business
Jose Cadiz Staff Center for Community Engagement & Service
Wendy Atieno Student Graduate student
Aida Romero Student Graduate student